استعداد اقلیمی ایران برای استفاده ازانرژی خورشیدی

ایران دارای اقلیم خشک و نیمه بیابانی با بیش از  ۳۰۰ روز آفتابی در سال و تابش خورشیدی بیش از  ۲۰۰۰ KWh/m2 در سال می باشد. این تابش شدید خورشیدبا صرفه تر شدن استفاده از انرژی خورشیدی در ایران نسبت به سایر نقاط جهان است. کولرهای خورشیدی به کمک کلکتورهای قدرتمند SolarCool قادر به جذب بیش از  ۸۰ % از انرژی  رایگان خورشید و استفاده مستقیم و بی واسطه از آن برای تولید سرما یا گرما است.

Iran_map_of_Köppen_climate_classification

سهم تهویه مطبوع در مصرف انرژی

سرمایش و گرمایش ساختمان بزرگترین سهم در مصرف انرژی هر ساختمان را دارا می باشد به طوری که نزدیک به ۵۰% هزینه انرژی مصرفی در ساختمان های مختلف (مانند ساختمان های اداری) صرف گرم یا سرد کردن آن می شود. پر مصرف بودن دستگاههای تهویه مطبوع نیز بیش از پیش هزینه های انرژی یک ساختمان می افزاید.
Solar in the World

محبوبیت این محصول در جهان

سالانه هزاران دستگاه از کولرهای خورشیدی SolarCoolTM در سطح جهان به فروش می رسد. استفاده از انرژی های تجدید پذیر ، توجه به حفظ محیط زیست ، علاقه به تکنولوژی های جدید و پیشرفته همه در کنار صرفه جویی در مصرف انرژی از جمله دلایلی است که مشتریان بسیاری را در سطح جهان وا داشته از محصولات این شرکت استفاده بکنند.

یکی از مشتریان معروف کولرهای خورشیدی SolarCoolTM شرکت مرسدس بنز است. ارزیابی و بررسی اولیه این شرکت با خریداری دو دستگاه کولر خورشیدی به ظرفیت ۶۰KW آغاز شد. پس از مشاهده عملکرد و صرفه جویی خوب این دستگاه ها ، جایگزینی دستگاههای موجود به ظرفیت ۴۳۰ KW با دستگاه های خورشیدی SolarCoolTM به اجرا درآمد. سایر دستگاه های موجود در شرکت نیز به تدریج با کولرهای خورشیدی جایگزین می گردد.

بانکHSBCاز دیگر مشتریان محصولات SolarCoolTM است. مقر اصلی این بانک چند ملیتی واقع در کشور انگلستان است. این بانک با بیش از ۲٫
۶۷ تریلیون دلار دارایی ، چهارمین بانک بزرگ جهان محسوب می شود. این بانک دارای ۶۶۰۰ شعبه در ۸۰ کشور جهان و بیش از ۶۰ میلیون مشتری است. محصولات SolarCoolTM به دلیل استفاده از انرژی مجانی خورشید در همه جای جهان قابل استفاده می باشند. هر چه تابش خورشید در محلی بیشتر باشد ، سرمای بیشتری از خورشید بدست خواهد آمد.

لوگوی مشتریان ما